Published: 30. 7. 2006   Category: Fitness & Bodybuilding

Pyruvate

Pyruvát zásobuje tělo kyselinou pyrohroznovou (pyruvic acid), která je přírodní sloučeninou důležitou hrající důležitou roli při vytváření a využití tělesné energie. Pyruvát získáváme z potravy, výborným zdrojem jsou například jablka (jedno jablko může dodat až 450 mg).

Co se o působení pyruvátu můžete dočíst na obalech dietních přípravků: působí na odbourávání tuků a současně stimuluje intenzivní sportovní výkon, výraznou vlastností pyruvátu je schopnost zvyšovat energetický potenciál u silově vytrvalostních zátěží, pyruvát je účinnější spalovač tuků než HCA,...

Studie, které se zabývali pyruvátem potvrdily, že může podporovat redukci hmotnosti. Typická terapeutická dávka během klinické studie byla 30 gramů denně! Pyruvát byl dodáván v kombinaci spolu s dihydroxyacetonem (jedná se o jednoduchý karbohydrát) jehož množství se pohybovalo v rozmezí 12 až 75 gramů denně. Bohužel abstrakty studií na NBCI neuvádějí přesná suplementovaná množství. Studie s malým množstvím pyruvátu nepotvrdily jeho účinnost:

Další informace:

Závěr: Aby pyruvát podpořil redukční dietu je nutné sníst mnohdy celou pikslu dietního doplňku v jedné dávce. Pokud dáváte přednost přírodní formě zkuste k vyvážené stravě redukční diety navíc zkonzumovat 70 jablek za den :-)