Published: 15. 1. 2020   Category: Hamradio station OK2MNM

Šmejdy of Logitechu

V životě jsem nevystřídal moc myší, většina z nich mi vydržela léta. Takže změny myší vlastně jen kopírují dostupnost technologií od kuličkových do Amiga/Atari portu, na RS-232 nebo PS/2, optických do PS/2 a USB. Všechny tyto historické myši fungují bez problémů dodnes.

Nakonec jsem to dopracoval, až k bezdrátové USB myši Logitech M310 a klávesnici M520. Jaké bylo moje překvapení, že asi po třech letech začala myš generovat zákmity při mačkání tlačítka a to až do té míry, že se s ní nedalo pořádně pracovat. Zákmity při držení stisku, nechtěné double-clicky a další nasrávací chování...

Takže vlastně poprvé, za celou moji počítačovou kariéru, došlo k tomu, že jsem tlačítko-kurvítko musel vypájet a nahradit jej novým mikrospínačem:

Stejnou myš i klávesnici jsem měl v práci a i zde bylo nutno originální tlačítko vymontovat a nahradit novým. Když si toho všimli kolegové najednou jsem začal dostávat prosby o náhrady tlačítek v jiných myších, taktéž od Logitechu. Napříč různými modely jsou stejné mikrospínače a jsou to stejné šunty

Klávesnice od Logitechu M520 má během dvou let má oprýskané popisky. Tohle mě jako sběratele retro-hardware dost děsí, protože mám ve sbírce desítky let staré počítače s bezproblémovým vzhledem i fungováním. I ta blbá membrána v ZX Spectru Plus do které jsme bušili u Decathlonu či Hypersportu vydržela mnohem víc a popisky kláves jsou v pohodě dodnes!

Dejte se na Logitech bacha, u mě už nesmí do baráku!